UŞAK ENGELSİZ YAŞAM MECLİSİ KURULUYOR

Uşak Kent Konseyi’nin 05.10.2010 tarihli III. Genel Kurul Toplantısında Engelsiz Yaşam Meclisi kurulması ile ilgili karar alınmıştır. Bu kapsamda kentimizin yönetiminde engelli hemşehrilerimizin söz sahibi olmalarını sağlamak amacıyla, Uşak Kent Konseyi çatısı altında bir Engelsiz Yaşam Meclisi oluşturulacaktır.

Kent Konseyleri’nin bedensel ve zihinsel engellilerin kentsel yaşam ile bütünleşmesine, sorunlarına ortak geliştirilmesine ve bu konudaki bilinç ve duyarlılık düzeyinin yükselmesine yönelik çalışmalarda kilit ve öncü bir rolü vardır. Kent Konseyleri, engellilere yönelik politikaların aşırı korumacılık yerine toplumla bütünleştirmeye yönelmesini sağlayabilir.

Engelli hemşehrilerin eğitim, rehabilitasyon, sağlık, hukuk, yönetim gibi alanlardaki gereksinimlerinin karşılanması yoluyla, başkalarına en az muhtaç olacak şekilde yaşamalarının sağlanması konusunda, Kent Konseyine ve şehir’e önemli görevler düşmektedir. Kent Konseyi, ilgili konuların yalnızca engellilere yönelik platformların değil, bütün kent halkının ortak sorumluluğuna dönüşmesini sağlayabilecek en uygun platform konumundadır.

Bu doğrultuda Uşak Kent Konseyi de üstüne düşen görevi yerine getirmek, Uşak ili merkezinde ikamet eden bedensel ve zihinsel engelli hemşehrilerimize sorunlarını ortaya koyup tartışabilecekleri ve çözümler sunabilecekleri bir ortak platform oluşturmak adına 08 Eylül 2011 Perşembe günü saat 14:00 da Atatürk Kültür Merkezi 1 Nolu salonunda ENGELSİZ YAŞAM MECLİSİ’ni kurmak amacı ile Kurucu Genel Kurul toplantısını yapacaktır.

Meclisin genel kurulunda temsil edilmek isteyen ve henüz başvuruda bulunmamış, dernek, vakıf, kamu kurumları, ya da ilgili diğer kurum/kuruluşlar resmi temsil yazısı ile birlikte Meclis Genel Kurulu’nun yapılacağı tarihe kadar Uşak Kent Konseyi Başkanlığına başvurmaları halinde Engelsiz Yaşam Meclisi Genel Kurul üyesi olarak temsil edilebileceklerdir.

İlgili tüm kurum ve kuruluşlar ile dernek ve vakıfları genel kurulumuza bekliyoruz.
Paylaş Paylaş Twitter Paylaş facebook Paylaş Digg Paylaş Stumbleupon Paylaş Delicious
  • Ziyaretler: 1717
  • (Mevcut Oylama 3.0/5 Yıldız) Toplam Oylama: 10
  • 1 2